Najlepsze jedzenie do karmienia jeży

Jeże są nie tylko urocze, ale i słodko wyglądające. Wyglądają one jak małe psy. Ludzie je kochają i są bardzo urocze, ale czasami stają się bardzo agresywne, a właściciele starają się zapewnić im bezpieczeństwo i zamykają je w klatce. I właśnie dlatego nazywane są jeżami.

Nie są to dzikie zwierzęta, ale mają swoje własne siedliska. Ludzie je kochają, bo są urocze i słodkie. Ale jeśli przyjrzysz się bliżej ich diecie, wtedy będziesz zszokowany. Jedzą tak wiele rzeczy. Jedzą owady, mrówki, robaki i małe gryzonie.

Teraz pojawia się pytanie, jak karmić jeża w ogrodzie. Oto najlepsze pokarmy, którymi możesz je karmić:

Kleszcze

Kleszcze są maleńkimi stworzeniami i mają różne gatunki. Istnieje około 300 gatunków kleszczy, a jednym z nich jest kleszcz jeżowy. Można je znaleźć na jeżach i mogą one również przenosić choroby. Najlepszym sposobem zapobiegania im jest trzymanie jeży z dala od pól.

Nasiona

Jeśli karmisz je nasionami, to robisz wielką przysługę. Istnieje wiele odmian nasion, którymi możesz je karmić. Zjedzą one prawie wszystkie nasiona. Niektóre z nich zjedzą nawet chwasty.

Jagody

Możesz dać im również jagody. Jagody są również bardzo pożywne i możesz je dać jeżom. Pomoże im to zachować zdrowie.

Ryby

Jeśli masz jakieś akwarium, to możesz trzymać ryby dla jeży. Możesz zrobić dla nich staw.

Orzeszki ziemne

Są one również świetnym pokarmem dla jeży. Orzeszki ziemne są pełne witamin i minerałów. Możesz umieścić je w naczyniu z jedzeniem.

Wnioski:

Widzimy, że nie ma jednego pokarmu, który jest dla nich odpowiedni. Są one bardzo przystosowane i mogą jeść wszystko. Jeśli chcesz dać im najlepsze jedzenie, to możesz użyć wszystkich rzeczy wymienionych powyżej.