Psy i epilepsja

Czy kiedykolwiek myślałeś, że epilepsja jest tylko dla ludzi i nie ma nic wspólnego ze zwierzętami? Cóż, myślę, że to nie jest poprawny sposób.

Jeśli przeczytałeś mój artykuł “Psy i epilepsja – wspólne połączenie” to wiesz, że epilepsja jest bardzo powszechna wśród psów. Jak wynika z badań, około 50% psów ma padaczkę.

Jak wynika z badań, udowodniono, że istnieje silne połączenie między padaczką a psami. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy jest to, że psy dostają drgawek i mają problemy z oddychaniem.

Jeśli jesteś właścicielem psa to jestem pewien, że musiałeś zobaczyć swojego psa mającego problemy z oddychaniem. Będą próbować otworzyć usta, ale nie mogą go otworzyć. Tak więc, rzeczą, która pomoże im jest dać im jakieś leki.

Psy są również bardzo wrażliwe na leki i ma to efekt uboczny na ich zdrowie. Kiedy dostaną drgawki, będą musiały być uspokojone, a psy będą musiały spędzić kilka dni w szpitalu.

Jeśli myślisz, że opieka nad psami będzie dla Ciebie trudna to powinieneś wiedzieć, że epilepsja jest częstą chorobą wśród psów. Tak więc, nie jest to duży problem dla Ciebie, aby zająć się swoimi psami.

Wnioski:

Tak więc, jeśli jesteś miłośnikiem psów, to lepiej, abyś zrozumiał, że padaczka nie jest tylko dla ludzi i ma silny związek z psami. Tak więc, możesz zadbać o swoje psy i sprawić, by żyły szczęśliwie.