Porady dotyczące pielęgnacji i utrzymania maltańczyka

Maltańczyki są znane ze swojego miękkiego i lśniącego futra, ale trzeba o nie odpowiednio dbać, w przeciwnym razie stanie się ono matowe i suche.

Czytałam, że niektórzy ludzie strzygą swoje maltańczyki raz w miesiącu, ale to nie wystarczy dla zdrowego i silnego maltańczyka. Możesz użyć kilku naturalnych produktów domowej roboty do pielęgnacji włosów psa.

Aby uzyskać zdrowe i czyste futro maltańczyka, przede wszystkim trzeba szczotkować włosy, a następnie wziąć dobry prysznic, aby pozbyć się całego brudu i kurzu. Po tym, trzeba prawidłowo umyć włosy szamponem, który jest wykonany z naturalnych składników.

Szampon powinien zawierać aloes, glicerynę, kwas mlekowy i witaminę E. Trzeba masować włosy i skórę głowy przez kilka minut, aby usunąć stare martwe włosy.

Po tym czasie należy umyć włosy łagodnym mydłem. Mydło nie powinno być zbyt ostre, ponieważ wysuszy włosy. Możesz zastosować trochę odżywki do włosów, aby utrzymać je miękkie i zdrowe.

Należy również masować skórę głowy wacikiem, aby pobudzić przepływ krwi i pozbyć się łupieżu. Następnie trzeba osuszyć włosy ręcznikiem i poklepać je miękkim ręcznikiem.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post o “Wskazówki dotyczące pielęgnacji i utrzymania maltańczyka”. Wiem, że niektórzy z Was już wypróbowali wspomniane wskazówki, ale jestem pewna, że będziecie zachwyceni rezultatami. Podzieliłam się z Tobą również kilkoma skutecznymi sposobami na pozbycie się zaskórników.