Najlepsze wskazówki dotyczące usuwania psich łap

Każdy właściciel psa chce utrzymać łapy swojego pupila czyste i błyszczące. Są to najbardziej wrażliwe części ciała psa i wymagają szczególnej opieki. Paznokcie psa powinny być regularnie przycinane, ale czasami nie jest możliwe ich przycięcie.

Jak usunąć psie łapy?

Istnieje wiele sposobów na usunięcie psich łap, jednak nie są one zalecane. Niektóre z nich są bardzo ryzykowne i szkodliwe dla skóry psa. W rzeczywistości niektóre z tych metod uszkodzą łapy twojego psa i pozostawią blizny.

Tak więc, oto niektóre z najlepszych metod usuwania psich łap:

Woskowanie

Metoda woskowania jest uważana za najbezpieczniejszy sposób usuwania psich łap. Woskowanie uniemożliwi psu drapanie mebli, ubrań lub jakiejkolwiek innej części domu.

Jest to najszybsza i najłatwiejsza metoda. Jeśli Twój pies ma długie futro to zajmie to więcej czasu. Będziesz potrzebował podkładki grzewczej, kawałka materiału, obcinacza do paznokci i wosku. Najpierw połóż podkładkę grzewczą i połóż na niej szmatkę. Połóż psa na szmatce i obetnij mu paznokcie. Teraz weź wosk i delikatnie pocieraj go na paznokciach psa.

Możesz również użyć pilnika do paznokci, aby wygładzić paznokcie.

Pilnik do paznokci

Metoda pilnika do paznokci jest również dobra do usuwania paznokci psa. Jest to sposób bezpieczny i łatwy do wykonania. Jest również używany przez weterynarzy do usuwania paznokci psów.

Będziesz potrzebował pilnika do paznokci, kawałka tkaniny, podkładki grzewczej i miski. Najpierw połóż szmatkę na podkładce grzewczej i umieść pod nią miskę. Połóż swojego psa na szmatce i przypnij mu paznokcie. Teraz weź pilnik do paznokci i delikatnie naciśnij go na paznokcie psa. Paznokcie zejdą w ciągu kilku sekund.

Używanie szlifierki do paznokci

Jest to jedna z najbardziej niebezpiecznych i ryzykownych metod usuwania łap psa. Będziesz potrzebował szlifierki, ręcznika, pliku do paznokci i miski.

Najpierw weź szlifierkę i połóż ją na misce. Połóż ręcznik na młynku i połóż go na swoim psie. Teraz weź pilnik do paznokci i delikatnie naciśnij go na paznokcie psa. Jak tylko będziesz naciskać młynka, paznokcie zejdą.

Teraz musisz być ostrożny podczas korzystania z tej metody. Twój pies może cię zadrapać lub złamać coś.

Korzystanie z Clipper

Jest to kolejny sposób, aby usunąć paznokcie psa. Będziesz potrzebował obcinacza, ręcznika, miski i podkładki grzewczej. Najpierw połóż ręcznik na podkładce grzewczej i umieść pod nim miskę. Połóż swojego psa na ręczniku i obcinaj jego paznokcie. Teraz weź obcinacz i delikatnie naciśnij go na paznokcie psa.

Wnioski:

Możesz również zabrać swojego psa do weterynarza, aby usunąć paznokcie łap. Twój weterynarz zajmie się twoim psem�.