Jak wytresować szczeniaka briarda

Briardy to lojalne psy o wyjątkowym wyglądzie, mają dużą i puszystą sierść, szerokie czoło oraz okrągłą i przyjazną twarz. Mogą być białe, szare, czarne, brązowe lub płowe.

Rasa Briard pochodzi z Francji i powstała w XVI wieku. Rasa psów Briard jest drugą najbardziej popularną rasą w Europie i w USA, a w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie są one najbardziej popularną rasą psów.

Jeśli jesteś właścicielem psa rasy Briard, to masz szansę sprawić, że Twój pupil będzie bardziej czuły i przyjacielski. Briard jest kochającym i lojalnym psem, który uwielbia bawić się ze swoim właścicielem.

Briardy są jedną z najbardziej łagodnych i lojalnych ras psów. Uwielbiają spać w pobliżu swoich właścicieli, a także mają świetny zmysł węchu i słuchu. Szczenięta Briard będą w stanie dobrze dogadać się z innymi psami i nie są agresywne.

Briardy są zazwyczaj bardzo posłuszne i bardzo dobrze czują się w pobliżu dzieci. Briardy są bystre, inteligentne i bardzo energiczne. Lubią przebywać w towarzystwie ludzi i uwielbiają bawić się zabawkami.

Są również dobre z dziećmi, ponieważ są bardzo figlarne i chętnie spędzają czas na zabawie z dziećmi. Będą również dobre w treningu posłuszeństwa.

Szkolenie szczeniaka Briard jest dość łatwe i nie jest czasochłonne. Jedyne, co musisz zrobić, to zapewnić swojemu zwierzakowi wystarczająco dużo czasu i ćwiczeń.

Oto główne kroki, które pomogą Ci wyszkolić szczeniaka Briard.

1. Ustaw odpowiednie środowisko

Ważne jest, aby trzymać swojego Briarda w pomieszczeniu, w którym będzie mógł biegać i bawić się. Upewnij się, że pokój jest przestronny i ma wystarczająco dużo miejsca, aby szczeniak mógł swobodnie biegać.

Będziesz musiał upewnić się, że obszar jest cichy i że jest czysty i wolny od wszelkiego rodzaju szkodliwych substancji chemicznych.

2. Wybierz odpowiednią karmę dla szczeniaka

Jak wiadomo, szczeniak potrzebuje wysokiej jakości pożywienia. Będziesz musiał wybrać jedzenie, które pasuje do wieku i wielkości Twojego psa. Będziesz musiał również upewnić się, że jedzenie jest pożywne.

3. Przyzwyczaj szczeniaka do obroży

Kiedy kupisz szczeniaka, będziesz musiał przyzwyczaić go do noszenia obroży. Możesz użyć nowej skórzanej smyczy, aby przymocować ją do swojego psa.

4. Naucz szczeniaka chodzić na smyczy

Twój szczeniak powinien być nauczony chodzić na smyczy, gdy chodzisz z nim po domu. Będziesz musiał upewnić się, że zabierzesz szczeniaka na otwarty teren, aby nie był przestraszony.

5. Ćwiczenie komend

Kiedy szczeniak umie już chodzić na smyczy, trzeba będzie zacząć uczyć go podstawowych komend. Będziesz musiał nauczyć go przychodzić, siadać, siadać, zostawać i leżeć.

Wnioski:

Po wykonaniu powyższych kroków będziesz w stanie uzyskać wyszkolonego i posłusznego szczeniaka Briard.