Czego naprawdę chcą od nas psy?

Świat stał się o wiele bardziej złożony niż wcześniej. Liczba zwierząt wzrasta, a także liczba zwierząt domowych. Zwierzęta domowe odgrywają ważną rolę w naszym życiu, czy nam się to podoba czy nie.

Jeśli kiedykolwiek oglądałeś program “Catfish”, to będziesz wiedział, jakie znaczenie mają zwierzęta domowe w naszym życiu. Zawsze staramy się ukryć coś przed naszymi rodzicami i krewnymi, ponieważ wstydzimy się dać im znać, że mamy zwierzaka.

Jestem pewien, że wszyscy zgodzimy się, że psy są najlepszymi przyjaciółmi ludzi, ponieważ nie oceniają nas na podstawie naszego wyglądu, koloru, rozmiaru lub czegokolwiek innego. Rozumieją nas i słuchają nas.

Nigdy nas nie oceniają, ale zawsze wspierają nas w trudnych chwilach. Kiedy popadamy w depresję, to właśnie oni nas pocieszą. Jeśli straciliśmy kogoś bliskiego, to właśnie pies da nam duży uścisk i ramię do wypłakania się.

Psy są bardzo lojalne, będą czekać na ciebie przez wiele godzin razem. Nie zależy im na czasie; będą siedzieć godzinami tylko po to, aby odebrać telefon swojego pana. Są bardzo opiekuńcze wobec swojej rodziny i zawsze będą bronić swojego pana.

Jesteśmy błogosławieni, że żyjemy w świecie nowoczesnych technologii i mamy dostęp do szerokiej gamy gadżetów, które sprawiają, że nasze życie jest o wiele łatwiejsze. Ale jest jedna rzecz, którą zaniedbaliśmy i to jest pies.

Zaniedbujemy psa w całym dniu naszego życia, ale nie możemy ich zaniedbać, kiedy dają nam tyle miłości i uczucia. Nie możemy ich zaniedbać, gdy czekają na nas w zimnie na zewnątrz.

Jest jednak jedna rzecz, o której powinniśmy pamiętać – psy to nie maszyny. Psy mają uczucia, czują zazdrość, czują smutek, czują strach, czują szczęście i to wszystko.

To prawda, że nie możemy odnieść się do uczuć psów, ale powinniśmy starać się być dla nich bardziej przyjaźni.

Musimy traktować nasze psy jak naszego przyjaciela, bo nim są. I nie mam na myśli tylko zwierzaka, mam na myśli przyjaciela.

Oto kilka wskazówek, które sprawią, że twój pies będzie bardziej przyjazny wobec ciebie:

Daj im smakołyki

Najlepszym sposobem na uczynienie twojego psa bardziej przyjaznym jest danie im smakołyków. Możesz nawet dać im mały kawałek swojego ulubionego jedzenia.

Nie mów ostro do swojego psa

Psy są wrażliwe i będą odbierać twoje emocje. Jeśli więc mówisz do swojego psa w sposób agresywny, to on zareaguje w ten sam sposób. Będziesz czuł się źle, jeśli robisz coś złego swojemu psu.

Dotrzymuj im towarzystwa

Jeśli jesteś sam w domu, to trzymaj swojego psa przy sobie. Poczujesz się znacznie lepiej, a pies również poczuje się zrelaksowany. Możesz nawet nagrać wideo ze swojego dnia i podzielić się nim ze swoim psem.

Wnioski:

Psy są bardzo wyjątkowe i zawsze dadzą ci bezwarunkową miłość. Powinniśmy