7 kroków do nauczenia szczeniaka siadania, przychodzenia i zostawania

Jeśli masz szczeniaka w swoim domu, to będzie to dla ciebie wielka zabawa, ponieważ możesz grać z nim i możesz nawet nauczyć go sztuczek, takich jak siad, pobyt, przewrót i tak dalej. Ale jeśli chcesz nauczyć swojego szczeniaka, aby zrobić coś innego niż to, co jest nauczane przez jego mamę, to będzie to dość trudne.

Ale nie martw się, jestem tutaj, aby dać ci najlepsze i skuteczne wskazówki, aby twój szczeniak usiadł, pozostał i tak dalej.

1. Baw się ze swoim szczeniakiem

Zabawa to najlepszy sposób na nauczenie szczeniaka czegokolwiek, ponieważ jeśli grasz ze swoim szczeniakiem, zrozumie twoje instrukcje i jeśli dajesz komendy takie jak “siad, pobyt” i tak dalej, to nauczy się go. Tak więc, jeśli chcesz nauczyć swojego szczeniaka pozostać, to baw się z nim.

2. Używaj nagród w postaci jedzenia

Jeśli chcesz, aby twój szczeniak został, wtedy możesz użyć nagród żywnościowych. Możesz użyć jedzenia w dłoni, a nawet możesz przywiązać go do sznurka i przywiązać go do szczeniaka.

3. Użyj pochwały

Pochwała jest najlepszym sposobem, aby nauczyć szczeniaka, aby pozostać, jak jesteś chwaląc szczeniaka stanie się ciekawy i będzie starał się zrozumieć, co mówisz.

4. Użyj zabawek

Korzystanie z zabawek jest kolejnym najlepszym sposobem, aby nauczyć szczeniaka, aby pozostać. Możesz użyć zabawek takich jak piłka, lina, tug i tak dalej.

5. Bądź konsekwentny

Jeśli uczysz swojego szczeniaka, aby został, to musisz być konsekwentny. Musisz trzymać szczeniaka w jednym miejscu i musisz użyć tego samego polecenia w kółko.

6. Graj w gry

Zabawa ze szczeniakiem to kolejny najlepszy sposób, aby nauczyć go pozostać. Możesz grać w grę aportu, ukryć i szukać gry i tak dalej.

7. Ignoruj go

Ignorowanie szczeniaka jest jednym z najlepszych sposobów, aby nauczyć go pozostać. Jeśli ignorujesz swojego szczeniaka, będzie się nudzić i nauczy się pozostać sam.

Wnioski:

Jeśli masz szczeniaka w swoim domu, to możesz nauczyć go pozostać, korzystając z tych wskazówek.