5 powodów, aby kupić Akita Americano

Często słyszymy o psach Americano, ale nie wiemy o tym zbyt wiele, czy to naprawdę pies Ameryki? Odpowiedź brzmi tak i nie. Akity są czystej rasy psami Japonii i są również uważane za największego psa ze wszystkich ras.

Ta rasa psów została opracowana z japońskiego szpica. Niektórzy eksperci uważają, że słowo “akita” pochodzi od słowa “Akitabiki”, które oznacza dużego białego psa Japonii. Uważa się, że ta rasa psów została po raz pierwszy przedstawiona w roku 1339 cesarzowi Japonii.

Jest to duży, potężny pies o mocnym ciele i dużej głowie i jest to idealny wybór dla właściciela, który chce szkolić swojego psa w inny sposób. Psy te są bardzo lojalne i przyjazne, znane są ze swojej inteligencji i siły. Są bardzo kochające i opiekuńcze wobec swoich właścicieli.

Najczęstszą cechą tej rasy psów jest okrągłość ich głowy, która nadaje im wygląd foki. Nos Akity Americano jest bardzo szeroki, a uszy są również duże i dobrze ukształtowane.

Wysokość Akita Americano wynosi od 22 do 24 cali. Waga jest głównym problemem dla Americano, ponieważ rasa ta jest bardzo silna i potężna. Ich waga może dochodzić do 50 funtów. Płaszcz jest zazwyczaj długi i podwójnie pokryty, i ma jedwabistą teksturę.

Futro Americano jest połączeniem krótkich włosów i długich włosów. Ten pies ma gruby podszerstek, który sprawia, że jest wodoodporny. Istnieje różnica w płaszczu Americano, ponieważ podszerstek jest podwójnie pokryty, a płaszcz zewnętrzny jest pojedynczo pokryty. Kolor tego płaszcza jest zazwyczaj w jednolitym odcieniu szarości, czerni lub czerwieni.

Uszy tego psa są dość duże i mają bardzo wyraźną fałdę. Pies ten ma krzaczasty ogon, który zazwyczaj jest zakręcony, a ogon jest czarny.

Americanos jest nie tylko towarzyszem rodziny, ale jest to również dobry pies stróżujący. Jest to bardzo ochronny i odważny pies, który nigdy nie zostawi swojego pana samego. Jeśli czują, że ktoś próbuje je skrzywdzić, wtedy zaatakują bez litości.

Oto 5 najlepszych powodów, aby kupić Akita Americano:

1. Akity są lojalne i posłuszne

2. Akita Americano jest świetnym psem stróżującym

3. Są bardzo przyjazne i łagodne w stosunku do ludzi

4. Są bardzo inteligentne i sprytne

5. Można je łatwo wytresować

Wnioski:

Mam nadzieję, że kochałeś ten artykuł i nauczyłeś się czegoś nowego o Akitas. Jeśli masz jakieś zapytanie lub chcesz wiedzieć więcej o tej rasie, to możesz skomentować poniżej.