5 porad dotyczących hodowli owczarka szetlandzkiego Tricolor

Owczarek szetlandzki tricolor jest jedną z najrzadszych ras, która powstała w wyniku skrzyżowania owczarków szetlandzkich, American Kennel Club Tricolor i innych ras.

Shelties to bardzo dobra rasa psów, która ma przyjazną naturę, jest bardzo opiekuńcza i czujna. Jeśli szukasz psa, który jest bardzo lojalny, a także może być obrońcą, to powinieneś spróbować adoptować owczarka szetlandzkiego tricolor.

Oto kilka skutecznych wskazówek, które pomogą Ci wychować własnego owczarka szetlandzkiego tricolor.

1. Daj mu wystarczająco dużo czasu na zabawę

Szetlandy są bardzo inteligentne, a inteligentne psy wymagają dużo czasu na zabawę. Jeśli masz mały lub duży dom, wtedy możesz łatwo utrzymać owczarka szetlandzkiego tricolor wewnątrz. Ale jeśli masz mały dom, to nie możesz trzymać psa w środku ze względu na fakt, że są bardzo energiczne.

Jeśli nie masz miejsca, to możesz trzymać psa wewnątrz samochodu i pozwolić mu się bawić. Jeśli twój pies ma wystarczająco dużo miejsca do zabawy, to musisz upewnić się, że dajesz mu wystarczająco dużo czasu na zabawę.

2. Pozwól mu być niezależnym

Szetlandy są bardzo inteligentne, więc mogą łatwo nauczyć się wielu rzeczy samodzielnie. Ale jeśli nie pozwolisz im być niezależnymi, wtedy pozostaną, aby być częścią rodziny. Jeśli nie pozwolisz swojemu psu być wolnym, wtedy stanie się on częścią rodziny.

Nie zmuszaj swojego psa do pozostania w jednym miejscu, w przeciwnym razie będzie zbyt zależny od ciebie. Jeśli nie jesteś w stanie wziąć psa na zewnątrz, to możesz po prostu pozwolić mu luźno na podwórku.

3. Wyszkolić psa prawidłowo

Jeśli jesteś początkujący w szkoleniu psa, to lepiej jest śledzić profesjonalnego trenera. Trener psów nauczy cię, jak prawidłowo trenować psa. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o najlepszych trenerach psów, możesz odwiedzić tę stronę.

Jeśli jednak nie masz czasu, aby wybrać się na trening, to możesz spróbować wyszkolić psa na własną rękę. Wszystko, co musisz zrobić, to rozpocząć szkolenie od samego początku.

4. Pozwól mu na szczęśliwe życie

Jeśli utrzymasz swojego psa szczęśliwego i zdrowego, wtedy doprowadzi to do zdrowego życia. Twój pies powinien mieć dobre życie, ponieważ szczęśliwy pies może łatwo wykonać lepiej niż smutny.

Powinieneś upewnić się, że twój pies ma dobre życie, karmiąc go odpowiednią dietą i dając mu odpowiednią ilość czasu na sen. Jeśli nie dasz swojemu psu odpowiedniej diety, wtedy doprowadzi to do otyłości i innych problemów zdrowotnych.

5. Bądź odpowiedzialnym właścicielem

Jeśli chcesz mieć zdrowego psa, to musisz być odpowiedzialny. Musisz być odpowiedzialny w sposób, w jaki obchodzisz się ze swoim psem.

Jeśli trzymasz