10 Best Kangal Dog Breeds: Czego szukać w szczeniaku kangala

Psy Kangal są znane jako najlepsze psy stróżujące. Są bardzo przyjazne i lojalne wobec swoich właścicieli. Tak więc, jeśli myślisz o uzyskaniu nowego szczeniaka kangala, to powinieneś zadbać o poniższe czynniki przed zakupem szczeniaka kangala.

Psy kangal są najbardziej popularną rasą psów stróżujących w Turcji i na całym świecie. Są to najbardziej urocze i lojalne psy, które są bardzo posłuszne i wierne swoim panom. Ludzie, którzy posiadają psa kangala zawsze chcą kupić szczeniaka od dobrego hodowcy i upewnić się, że szczeniak kangala jest prawidłowo wychowywany.

1. Zdrowie:

Kiedy myślisz o zdobyciu szczeniaka kangala, wtedy pierwszą rzeczą, o którą musisz zadbać, jest zdrowie szczeniaka kangala. Musisz sprawdzić zdrowie szczeniaka kangala przed zakupem. Upewnij się, że kangal szczeniak jest wolny od wszelkich chorób i ma zdrowe ciało.

2. Zachowanie:

Następną rzeczą, którą musisz sprawdzić w szczeniaku kangala, jest jego zachowanie. Musisz dbać o szczeniaka kangala, aby nauczył się właściwego zachowania i wie, jak zachowywać się prawidłowo. Musisz więc upewnić się, że nie kupisz szczeniaka, który jest agresywny i nie okazuje szacunku swojemu właścicielowi.

3. Temperament:

Jeśli kupujesz szczeniaka kangala po raz pierwszy, to powinieneś wiedzieć, że szczeniak kangala musi być odpowiednio przeszkolony. Powinieneś upewnić się, że kangal szczeniak nie jest nieśmiały i musi być przeszkolony w odpowiedni sposób. Należy upewnić się, że szczeniak kangal nie boi się obcych i wie, jak witać ludzi.

4. Wygląd:

Wygląd szczeniaka kangala jest najważniejszą rzeczą, którą musisz sprawdzić, gdy kupujesz szczeniaka kangala. Należy sprawdzić, czy szczeniak ma dobrze zbudowane ciało, jest wolny od wszelkich chorób i ma dobry temperament. Możesz łatwo sprawdzić wygląd szczeniaka kangala, widząc jego płaszcz, oczy, nos, uszy i usta.

5. Uszy:

Kolejną rzeczą, którą należy sprawdzić w szczeniaku kangala są uszy. Należy upewnić się, że uszy szczeniaka kangal nie są zbyt duże i nie są w kształcie serca. Jeśli uszy nie są w odpowiednim kształcie, to znaczy, że kangal szczeniak nie jest dobrej jakości.

6. Płaszcz:

Musisz upewnić się, że płaszcz szczeniaka kangala nie jest zbyt długi, a także powinien być gruby i gęsty. Jeśli płaszcz jest zbyt krótki lub cienki, to sprawi, że szczeniak kangal będzie wyglądał jak pies miniaturowy.

7. Oczy:

Powinieneś dobrze przyjrzeć się oczom szczeniaka kangala. Jeśli oczy k